Представена публикация

За всички, които се интересуват от моите коментари, беседи и от дискусиите, в които участвам!

Съобщавам, че всеки, който иска да следи моите всекидневни коментари и анализи, може да го прави като посещава редовно моята страница във фе...

вторник, 17 юли 2012 г.

Записки по една бъдеща книга с примерно заглавие ИЗКУСТВОТО ДА СИ УЧИТЕЛ

Събрах тук писани в последните дни и седмици текстове от една тема, която обозначих с дадената в заглавието дефиниция: "Изкуството да си учител" (това заглавие, разбира се, е условно и може да се промени). Смятам да напиша книга по тази тема, в която да вложа своите идеи и подходи в преподаването на философия. Статиите, откъсите, фрагментите, чиито линкове съм дал по-долу, не са в някаква последователност и свързаност, особено пък в тази, която ще имат в бъдещата книга. Но ги сложих на едно място, та да са ми под ръка и да не се загубят. Тепърва предстои да бъде написано основното, така да се каже "есенцията" на самата книга. И така ето моите досегашни записки по нея:

Едно училище-мечта

Никога няма да се откажа от своето суверенно и свещено право да имам собствено виждане, възприятие, разбиране

Книга за оживотвореното от духа на свободата образование и училище

В нашата "образователна система" всичко е сгрешено

Животът се е променил и ни зове за нещо ново, ала ние продължаваме да сме си все същите

Проклятието да си учител (ОЩЕ >>>)


Търсете по книжарниците книгата на философа Ангел Грънчаров БЪЛГАРСКАТА ДУША И СЪДБА (с подзаглавие Идеи към нашата философия на живота, историята и съвременността), , 12.00 лв., изд. ИЗТОК-ЗАПАД, 2007 г., разм. 20/14 см., мека подвързия, ISBN 978-954-321-375-7, 354 стр. Книгата е новаторски опит за по-цялостно представяне и описание на битуващите в нашето съзнание исторически и "народопсихологични" комплекси, които са живи и в нашите реакции спрямо съвременните реалности на живота ни.

Авторът търси смисъла, който се крие в случващото се с нас самите, изхождайки от предпоставката, че ясното съзнание за това какви сме като индивиди и като нация е основа на така необходимата ни промяна към по-добро. А този е залогът за бъдещия ни просперитет.

Няма коментари: